Lauatenniseliit: Eesti Lauatennise Võistlused

Tere tulemast Eesti Lauatenniseliidu ametlikule veebisaidile! Oleme Eesti lauatenniseliit. Me edendame ja populariseerime lauatennist kogu Eestis.

Pakume kõige paremaid võistlusi, treeninguid ja tippsündmusi lauatennises. Meie liit ühendab amatööre ja professionaale. See annab võimaluse oskusi arendada ja erinevates kategooriates võistelda.

Me oleme uhked Eesti lauatennise kasvu ja arengu üle. Meie liit mängib selles olulist osa. Me ühendame lauatennist armastavad inimesed. Pakume neile võimalust osaleda meie võistlustel ja saada suurepäraseid tulemusi.

Peamised järeldused:

 • Eesti lauatenniseliit on riigi juhtiv spordiorganisatsioon
 • Pakume parimaid võistlusi, treeninguid ja tippsündmusi lauatennises
 • Oleme arengule suunatud ühendus ning edendame aktiivselt lauatennist üle kogu Eesti
 • Oleme avatud ja tervitame nii amatööre kui ka professionaalseid lauatennise mängijaid
 • Pakume võimalusi osaleda laiahaardelistes võistlustes ja arendada oma oskusi

Lauatenniseliidu eesmärgid

Tutvustame Eesti lauatenniseliidu eesmärke ja tegevust. Nad edendavad lauatennist kogu Eestis. Heidame pilgu nende tegevustesse mängijate toetamise, võistluste korraldamise ja lauatennise tutvustamisel.

Eesti lauatenniseliit aitab kaasa lauatennise arendamisele riigis. Nad soovivad, et lauatennis oleks populaarne kõikjal. Meie liit on seotud ITTF ja ETTU-ga.

Oleme mängijate toetamisel kõikides tasemetel. Pakume treeninguid ja võistlusi igas vanuses ja oskustasemel. Meil on ka programmid noortele talentidele.

Me korraldame võistlusi, kus mängijad saavad tõestada oma oskuseid. Meie eesmärk on pakkuda mängijatele sõbralikku konkurentsi. Korraldame turniire ja meistrivõistlusi.

“Meie missioon on muuta lauatennis populaarseks ja kõigile kättesaadavaks. Soovime, et inimesed avastaksid lauatennise rõõmu ja tervislikke eeliseid.”

Me töötame lauatennise populariseerimise nimel. Korraldame üritusi ja teeme koostööd koolidega. Me aitame noortel avastada lauatennise.

Eesti lauatenniseliidu põhieesmärgid:

 1. Tugi mängijatele treeningu pakkumisel.
 2. Korraldame võistlusi erinevates kogemustega mängijatele.
 3. Lauatennise tegemine populaaersemaks.
 4. Teeme koostööd rahvusvaheliste lauatennisiliitudega.

Meie uhkus on Eesti lauatenniseliidu pingutus lauatennise edendamisel. Meie eesmärgiks on tõsta Eesti lauatennise mängijate taset.

Eesti lauatenniseliidu võistlused

Tere tulemast Eesti lauatenniseliidu võistluste maailma! Oleme uhked, et viime läbi kvaliteetseid turniire. Turniire toimub üle Eesti, pannes mängijad proovile. Meie eesmärk on pakkuda osavõimalust professionaalsetel tasemetel ja võita häid auhindu.

Pühapäevased võistlused

Igal pühapäeval toimuvad meie poolt korraldatud avatud võistlused. Need on avatud kõigile huvilistele, olenemata sinu oskustasemest. Turniirid on lõbusad ja sõbralikud, pakkudes suurepärast võimalust treenida ja kohtuda teiste entusiastidega.

Mängijad võitlevad omavahel, et parimad tulemused saavutada. Nad naudivad lauatennise põnevust ja õpivad uusi oskusi mängu käigus. Meie võistlused on kaasahaaravad ning aitavad arendada mänguoskusi.

Meistrivõistlused

Igal aastal toimuvad Eesti lauatennise meistrivõistlused. Seal võistleb Eesti parimaid mängijaid. Võistlused on kõrge tasemega, andes mängijatele võimaluse näidata oma oskusi ja võita Eesti meistritiitel.

Võistlustel saavad mängijad proovile panna oma oskused tugevate vastaste vastu. Nad kogevad pinget ja põnevust võistlusel osaledes.

Eesti lauatenniseliit pakub võimalusi kõigile. Osale võistlustel, olgu sa uus või kogenud mängija, ja naudi lauatennise võlusid!

Veelgi enam, korraldame igasuguseid võistlusi aastaringselt. Igal võistlusel on midagi harrastajatele ja professionaalsetele mängijatele. Astu oma vastasele vastu, näita oma taset ja naudi lauatennist koos meiega!

VõistlusKuupäevAsukoht
Pühapäevased võistlusedIga pühapäevTallinna Spordikeskus
Eesti lauatennise meistrivõistlused15. juuni 2022Tartu Spordihall

Eesti lauatenniseliidu treeningud

Oleme uhked, et saame pakkuda lauatennisetreenerit. Need on avatud kõigile huvilistele. Meie eesmärk on aidata inimestel mänguoskusi parandada ja spordist rõõmu tunda.

Treeningprogrammid

Meie programmid sobivad nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Kõik on kohandatud erinevate oskustasemetega. On nii üksik- kui ka grupitreeningud.

Lisaks korraldame spetsiaalseid laagreid. Seal on võimalus pühenduda rohkem treeningule. Mängijad saavad osaleda töötubades koos ekspertidega.

“Treeningud on selgelt struktureeritud ja professionaalsed. Treenerid toetavad isiklikku arengut.” – Mart, rahvuskoondise liige.

Osalemise võimalused

Kõik on oodatud, sõltumata vanusest või kogemustest. Kui armastate lauatennist ja tahate õppida, siis meie treeningud on õige koht. Võtke meiega ühendust ja saate kogu vajaliku info.

Arendatavad oskused

Meil on fokus lauale tehnikal, aga ka füüsilisel ja vaimsel valmisolekul. Õpite täpsed löögid ja kiirtekad. Samuti saate osa heast konkurentsist.

Koostöös treenerite ja teiste mängijatega saate tugeva tiimi. Koos püsib motiveeritud. Usun, et treeningud peaksid olema lõbusad

Lauatenniseliidu treeningute eelised

 • Saate paremaks mängijaks
 • Arendate füüsilisi ja vaimseid oskusi
 • Omandate strateegilisi ja võistluslikke teadmisi
 • Õpite professionaalsetelt treeneritelt ja mängijatelt
 • Tehke osa toetavast kogukonnast ja sõprussuhtest.

Liituge meiega ja leidke, kuidas meie treeningud aitavad teil saavutada oma eesmärgid!

Lauatennise reeglid

Tutvustame lauatennise põhireegleid. Oluline on mängida õiglaselt ja taktikaliselt. See aitab edu saavutada.

Me selgitame, kuidas arvestada mängupunkte. Samuti õpime mingi mänguala mõõtmeid ja erinevaid mänguformaate.

Punktide arvutamine

Mängus teenitakse punkte palli lauale löömisega. Vastane peab suutnud palli tagasi lüüa ilma reegleid rikkumata. Punkti saab mängija, kes esimesena 11 punkti kogub. Siiski peab võiduks olema vähemalt 2 punktiline vahe.

Mänguala mõõtmed

Spetsiaalne laud, kus lauatennist mängitakse, on 274 cm pikk, 152.5 cm lai. See on 76 cm kõrge. Laua keskel on joon, mis jagab selle võrdseteks osadeks.

Mängu formaadid

Lauatenniseliidus on mitu mänguformaati. Üksikmäng on kõige tavalisem. Sealsed mängijad või võistkonnad võivad omavahel duellida. Paarismängul on ka oma koht. Selles mängus moodustavad kaks mängijat tiimi.

TüüpVõistlejadMängu kestvus
ÜksikmängKaks mängijatKuni 5 geimi, võitjana 3 geimi
PaarismängKaks mängijat või kaks võistkondaKuni 5 geimi, võitjana 3 geimi
Võistkondlik mängKolm kuni neli võistkondaKuni 5 geimi, võitjana 3 geimi

Reeglid on oluline osa lauatennise spordist arusaamisest. Hoidke põhireeglitest kinni ja nautige mängu koos parimate mängjatega!

Lauatennise varustus

Oma lauatennise mängu arendamiseks peate valima õige varustuse. See sisaldab laudu, reketid ja palle. Siin saate nõu, kuidas valida ja hooldada varustust.

Lauad

Sobiva laua leidmine on mängu alustamisel võtmeküsimus. Laut peab vastama teatud mõõtmetele, et tagada kokkuvõttes õiglane mängukeskkond. Mõõtke hoolikalt laua pikkus, laius ja kõrgus, et see vastaks ametlikele nõuetele.

Reketid

Reket on oluline osa varustusest. Vali reket, mis sobib sinu mängustiiliga ja oskustega. On reketi paksuse, löögijõu ja materjali erinevusi. Tutvu eri rekete valikutega ja vali see, mis sulle kõige paremini meeldib.

Pallid

Pallide valik mõjutab seda, kuidas mäng kulgeb. Mängu kiiruseks ja tundlikkuseks on oluline pallide tüüp. Kui olete algaja, valige aeglasemad 2-tärnised pallid. Kogenenumatele sobivad kiiremad 3-tärnised pallid.

Varustuse valimine

Õige varustus aitab teil mängus paremini edasi jõuda. Mõelge oma mängustiilile ja eesmärkidele. Küsige spetsialistilt nõu, milline varustus teile sobib. Proovige erinevaid võimalusi ja valige endale parim.

Varustuse hooldamine

Oma varustuse eest hoolitsemine aitab seda kauem kasutada. Puhastage regulaarselt laudu ja reketit. Vahetage vanad pallid uute vastu. Hoidke varustus tavalisest niiskusest ja kütteallikatest eemal.

Eesti lauatennise tipud

Tutvustame Eesti tippmängijaid lauatenniseliidus. Nad on tuntud rahvusvaheliselt ja näidanud suurepäraseid tulemusi. Nad on tõelised eeskujud oma pühendumise ja kirega.

Tippmängijad on võitnud tiitleid maailma eri paigus. Nende oskused on viinud nad tipptasandile. Nad on noortele inspiratsiooniks, näidates, mida pühendumine ja töö võivad saavutada.

Siem Taoänas alustas noorelt ja tema talendid ilmnesid kiiresti. Ta on Eestis tiitleid võitnud ja välismaal edukalt esindanud. Siem on võitnud paljude tipptasemel mängijatega võisteldes.

Kohtuniku kommentaar: “Siemi lauatenniseoskus on hämmastav. Ta kasutab seda oma eeliseks ja suudab vastased üllatada.”

Riho Rõõm on teine silmapaistev mängija, kellel on palju kogemust. Tema mängustiil on intensiivne ja ta on tugev vastane. Väljakul on ta muljetavaldav.

Leedu koondise treeneri sõnad: “Riho on tugev mängija löögijõuga ja füüsiliselt heas vormis. Mängida temaga on suur väljakutse.”

Tabel: Eesti lauatennise tipud ja nende saavutused

MängijaSaavutused
Siem TaoänasVõitnud Eesti lauatennise meistrivõistlused 3 korda
Rahvusvaheline lauatennisekarikas – 2. koht
Riho RõõmVõitnud Eesti lauatennise meistrivõistlused 5 korda
Balti lauatennise meistrivõistlused – 1. koht
Laura LõviNaiste lauatenniseturniir – 1. koht
Euroopa juunioride lauatennisemeistrivõistlused – 3. koht
Martin MetsikEesti lauatennise meistrivõistlused – 2. koht
Põhjamaade lauatennise meistrivõistlused – 1. koht

Need mängijad on tõesti erakordsed oma kirglikkuse ja pühendumise poolest. Nende saavutused on muljetavaldavad. Nad soovivad jätkata Eesti lauatennisega seotud unikaalsel moel ning innustada teisi.

Lauatenniseliidu meditsiiniline tugi

Meie eesmärk on hoolitseda mängijate heaolu eest lauatenniseliidus. Tagame mängijatele meditsiinilise toe. Uskume, et tegevuse alus on tervis ning seome selle mängijate füüsilise ja vaimse heaoluga.

Mõistame vigastuste tähendust spordikarjääris ja jõudluses. Oleme loonud tervikliku tugisüsteemi, et aidata erinevate terviseprobleemide korral.

Vigastuste ennetamine

Meie programm pakub vigastuste ennetamise võtteid. Eesmärk on vähendada vigastuste riski. Spetsialistid jagavad nõu, kuidas soojendada, venitada ning treenida ohutult.

“Me tahame, et mängijad tunneksid oma keha ning oskaksid ohtusid ära tunda. Vigastuse ennetamine on mängija hea arengu jaoks oluline samm.”

Taastumisprogrammid

Vigastuste korral pakume taastumisprogramme. Need aitavad mängijatel kiiresti paraneda. Programmid sisaldavad füsioteraapiat ja erilisi harjutusi vastavalt vajadustele.

Tervisega seotud teenused

Pakume ka muid tervisealaseid teenuseid. Nende hulgas on meditsiinilised konsultatsioonid, spordipsühholoogia ning toitumisnõustamine. Need aitavad mängijatel saavutada parimat tulemust.

Oluline on hoolitseda nii füüsilise kui ka vaimse tervise eest. Lauatenniseliit toetab mängijaid nende tee igas etapis, pakkudes kvaliteetset meditsiinilist abi.

Liitumine Eesti lauatenniseliiduga

Kas tahad olla osa Eesti lauatenniseliidu tegemistest? Liituda on väga lihtne. See avab ukse meie kogukonda.

Ootame liituma mängijaid ja treenereid igal tasemel. Me taome lauatennise populaarsemaks Eestis. Pakume parimaid võimalusi mängijatele nende oskuste arendamiseks.

Kui sa tahad liituda, külasta meie veebisaiti ja täida liitumisvorm. Siis saad osa treeningutest, võistlustest ja muudest üritustest. Tule ja ole osa meie põnevast kogukonnast!

Photo of author

Toomas Ilves